IF ÖKA
Idrottsföreningen Örnsköldsviks kommunanställda
Stadskampen i golf 2008
30 augusti 2008 - Örnsköldsvik GK Puttom
Resultatlista lagtävling
Örnsköldsvik Resultat Sollefteå Resultat

Ann Persson

69
Conny Uppling
70
Bengt Westin
74
Rolf Sundberg
75
Anders Daun
79
Irene Hellman
76
Kerstin Franzén
79
Rolf Nordgren
80
Kjell Yngver
78
Per Hedström
84
Carina Hörnqvist
82
Sven-Olov Gradin
87
Staffan Blomqvist
82
Peter Fällström
89
Stig Sundström
87
Marie-Louise Sjödin
98
summa:
630
summa:
659
Ulrika Engfors Holmbom
88
Mattias Bylund
104
Johan Nyberg
91
   
Kramfors Resultat Härnösand Resultat
Erik Wiklund
74
Göran Andersson
84
Elisabeth Sjödin
80
Conny Hultin
81
Eva Carolina Johansson
80
Katrina Hillbom
86
Kenneth Söderberg
81
   
Lennart Nordin
82
     
Lars Rohlin
84
     
Anders Pallin
89
     
Kerstin Westin
90
     
summa:
660
     
Helen Pahlin
91
     
Inger Gärdin
101
     
Resultatlista - individuellt
Namn Kommun
Spelhcp
Resultat
Särskiljning
1. Ann Persson Örnsköldsvik
11
69
 
2. Conny Uppling Sollefteå
19
70
 
3. Erik Wiklund Kramfors
21
74
 
4. Bengt Westin Örnsköldsvik
23
74
SHC
5. Rolf Sundberg Sollefteå
13
75
 
6. Irene Hellman Sollefteå
19
76
 
7. Kjell Yngvér Örnsköldsvik
16
78
 
8. Anders Daun Örnsköldsvik
12
79
 
9. Kerstin Franzén Örnsköldsvik
21
79
SHC
10. Rolf Nordgren Sollefteå
8
80
 
11. Eva Carolina Johansson Kramfors
21
80
SHC
12. Elisabeth Sjödin Kramfors
23
80
SHC
13.Conny Hultin Härnösand
14
81
 
14. Kenneth Söderberg Kramfors
20
81
SHC
15. Staffan Blomqvist Örnsköldsvik
21
82
 
16. Lennart Nordin Kramfors
22
82
SHC
17. Carina Hörnqvist Örnsköldsvik
25
82
SHC
18. Lars Rohlin Kramfors
9
84
 
19. Göran Andersson Härnösand
16
84
SHC
20. Per Hedström Sollefteå
20
84
SHC
21. Katarina Hillblom Härnösand
25
86
 
22. Stig Sundström Örnsköldsvik
17
87
 
23. Sven-Olov Gradin Sollefteå
21
87
SHC
24. Ulrika Engfors Holmbom Örnsköldsvik
37
88
 
25. Peter Fällström Sollefteå
16
89
 
26. Anders Pallin Kramfors
24
89
SHC
27. Kerstin Vestin Kramfors
25
90
 
28. Johan Nyberg Örnsköldsvik
13
91
 
29. Helen Pahlin Kramfors
38
91
SHC
30. Marie-Louise Sjödin Sollefteå
21
98
 
31. Inger Gerdin Kramfors
32
101
 
32. Mattias Bylund Sollefteå
21
104
 
Oplac. Ralph Andreasson Sollefteå
14
-
 
IF ÖKA, Örnsköldsviks kommun, 891 88 Örnsköldsvik
e-post:ifoka@ifoka.nu